ALTIN 309,44
DOLAR 6,0640
EURO 6,5713
BIST 7,8852

CHP’li Eski Bakan’dan Kılıçdaroğlu’na Çağrı “Derhal Kurultayı Topla”

05.07.2018
A+
A-
CHP’li Eski Bakan’dan Kılıçdaroğlu’na Çağrı “Derhal Kurultayı Topla”

24 Haziran seçimleri sonrası  beklenen oyun alınamaması nedeni ile CHP ’de Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine tepkiler çığı gibi büyümeye devam ediyor.

Muhaliflerin olağanüstü kurultay çağrılarına Kılıçdaroğlu cephesi sessiz kalırken,bugünden CHP’li eski bakan Nihat Matkap kurultayı en kısa zamanda yapması için Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundu.

Nihat Matkap ve Antakya delegelerinin yaptığı ortak açıklamada “kurultay delegeleri olarak partimizi ve genel merkezimizi ivedilikle en üst karar organı olan kurultayı toplamaya davet ediyoruz” dendi.

Yapılan basın açıklaması şöyle:

“24 Haziran seçimleri sonrası, parti oy oranları ile cumhurbaşkanı oy oranları arasındaki fark, kamuoyunda yeni tartışmalara yol açmıştır. Özellikle CHP, bu tartışmaların ana öznesi gelmiştir. Partimizin sürekli olarak basında, sosyal medyada ve kamuoyu önünde tartışılır hale gelmesi partimizin kurumsal kimliğine ciddi zarar vermektedir.

Türkiye’nin en genç il başkanı olarak gençliğin sesine kulak verdik. Halkın partisi olarak, halkın sesine kulak verdik. Medeniyetlerin kenti olarak Hatay’ın sesine kulak verdik ve kurultay çağrısı yapmayı gerekli gördük.

Yerel yönetim seçimlerine gidilen bu süreçte, kamuyounda CHP ile ilgili tartışmaların bir an önce sonlandırılması acil elzemiyet arz etmektedir. Ayrıca parti üst yönetiminin 24 Haziran seçimlerin sürecindeki kararlarının, yarattığı sonuçların ve bunlara yöneltilen eleştirilerin basın yoluyla irdelenmesi, partimizin kurumsal yapısına zarar vermektedir. Bu tartışmaların, CHP’nin en üst demokratik kurulu olan kurultayda, aile içerisinde görüşümesi ve bir nihayete erdirilmesi gerekmektedir.

İktidara giden yol yerel yönetim başarısından geçmektedir. Partimizin enerjisini sürekli içeride harcaması, hedefi uzaklaştıracaktır. Bir an önce tartışmaların çözümlemiş, kadrolarını güçlendirmiş bir CHP ile yerel seçim çalışmalarının startı verilmeli ve iktidar hedeflenmelidir.

CHP Hatay İl Başkanı ve CHP Hataya kurultay delegeleri olarak gençliğin, halkın ve tabanının sesine kulak verdiğimizde tarihi sorumluluğumuzu yerine getirmeye karar verdik. Yerelde ve Türkiye’de iktidar için, aşağıda imzaları bulunan il başkanı ve kurultay delegeleri olarak partimizi ve genel merkezimizi ivedilikle en üst karar organı olan kurultayı toplamaya davet ediyoruz.

Halil İbrahim Özgün – CHP Hatay İl Başkanı
Nihat Matkap – Kurultay delegesi
Servet Mullaoğlu – Kurultay delegesi
Derya Altunay – Kurultay delegesi
İbrahim Yaman – Kurultay delegesi
Mehmet Günenç – Kurultay delegesi
Ender Çolakoğlu – Kurultay delegesi
Filiz Haksöz – Kurultay delegesi
Hasan Ramiz Parlar – Kurultay delegesi
Nalan Akkülah – Kurultay delegesi
Sunel Aksu Yılmaz – Kurultay delegesi
Fevziye Miçoğulları – Kurultay delegesi
Sonay Aykut – Kurultay delegesi”

(Medya Siyaset)

Vatandaş Yazıyor Haber
Vatandaş Yazıyor Haber
Vatandaşın Sesi Olan Haber Merkezi
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.