ALTIN 279,65
DOLAR 5,8603
EURO 6,5368
BIST 97.324

Dikta Kader Değildir | Cumhur Deliceırmak

23.04.2018
A+
A-
Dikta Kader Değildir | Cumhur Deliceırmak

Seçmek nedir.

Kavunlar içinden kavun seçmek için YSK diye bir kuruma ihtiyaç yoktur.

Ve zaten YSK nın kavunu bir proje kavunu olarak laboratuarında Atlantik ötesinin üretilmiş ve çay bahçelerinde filan denenerek kendini sabitlemiştir.

Seçilmek nedir peki.

Kim, kimler, neyi kimi, kimleri niçin seçer, seçecektir.

Kısa uzun çöp çekmek varken, ya da her iki tarafı da ABD patentli yazı olan para atışı ile milletin makus talihini milletin alnına yazmak varken.

Nedir seçmek ve seçilmek.

Şikeli kumpaslı para atışı ile millete makus talih yazılmıştı geçmişte ve Mustafa Kemal ile arkadaşları alıp milleti de yanlarına silmişti o makus talihi.

Belli süreler için devletin işlerini organize edip yürütsünler diye seçilir vekiller ve en çok oyu alan parti hükümeti kurar, hükümet işleri yürütür ve meclis de işlerin doğru düzgün yürütülüyor olmasını denetler.

Ne kadar oy almış olursa alsın hiçbir parti ve onun başkanı seçimlerde en çok oyu aldı diye memleketin, devletin ve milletin sahibi olmaz, olamaz.

Sahiplik ile vatan, sahiplik ile memleket, sahiplik ile millet arasında doku uyuşmazlığı var.

Hitler ve Musolini bile ki diktatördüler onlar dahi devlete, memlekete millete sahip olmaya hayallerini, vahşi hayallerini tarihin çöp tenekesine gömüldüğünü görmek durumunda kalmışlardı.

Seçmek ve seçilmek insanlık tarihinin binlerce yıl süren mücadelesinin bu günkü sonucudur ve bu sonuç hiçbir seçileni sahip-padişah- imparator-diktatör ve seçenler ile milleti de seçilene kul köle yapmamıştır, yapmayacaktır, yapamayacaktır.

İnsanlık kendini değil işleri yönetsin, hakka hukuka uygun adaletli bir şekilde yönetsin diye seçer.

Yıl 2018 ve hiç kimse kul köle olmaya niyetli değil kimseye.

Cumhur Deliceırmak

Portre | Cumhur Deliceırmak 
1951 Lefkoşa doğumlu Çeşitli Kıbrıs gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Radyo TV programları var. Resim heykel sanatçısı şair. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar akademisinde okudu.1968-71 yılları arasında Kıbrıs Türk direniş hareketinde mücahitlik yaptı. Cumhur Deliceırmak evli ve iki çocuk babasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.