ALTIN 309,44
DOLAR 6,0640
EURO 6,5713
BIST 7,8852

Ermeni Asıllı Türk Elmas Giragos Milletvekili Aday Adayı Oldu

09.05.2018
A+
A-
Ermeni Asıllı Türk Elmas Giragos Milletvekili Aday Adayı Oldu

24 Haziran’da yapılacak 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday adaylık başvuru süresi sona erdi.

Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti yeni kurulmuş olmasına rağmen ülkemiz için umut olduğunu bir kez daha göstererek AKP’den sonra en fazla adayın başvurduğu parti oldu.

İYİ Parti’ye 2 bin 800 kişinin aday adaylığı başvurusu yaptığı öğrenilirken, yoğunluğun kadın ve gençlerden oluştuğu belirtildi.

İYİ Partiden milletvekili seçilmek için aday adaylığı başvurusunda bulunanlardan biride Parti kurucularından GİK üyesi Ermeni Asıllı Türk vatandaşı Elmas Giragos oldu.

Aday adaylığı ile ilgili genel yayın yönetmenimiz Murat Selam’a açıklamalarda bulunan Elmas Giragos “Kiliseye giderim, Allah’ımı bilirim. Ben Ermeniyim asla özümü saklamam. Türk vatandaşıyım ama ırkım Ermeni. Vatanımı bayrağımı seviyorum ve Türkiye’de yaşamaktan, Atatürk’ün çocuğu olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Elmas Giragos yaptığı açıklamanın devamında şunları söyledi :

“Siyaseti düşünmemin en temel sebebi insan hak ve özgürlüklerine saygılı demokrat Türkiyenin oluşumudur.Bu uğurda mücadele etmektir.Ülkemizde bugün iktidar olanlar ülkemizi iyi yönetmediler.Antidemokratik uygulamaları ile vatandaşlarımızı ayrımcılığa sevk ettiler.

Halkların kardeşliğini değil halkların düşmanlığını topluma aşıladılar.Bir Ermeni olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğumu ve biz Ermenilerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmaktan iktidarımızda Türkiye iyi olduğunda gurur duyacağımızı ifade etmek istiyorum.

Şöyle ki:

İstanbul 3.Bölgede bağlantıları ile birlikte Kırk bine yakın Ermeni vatandaşımız oy kullanacak.Onlar bu ülkede halkların kardeşliğini arzu etmektedir.Aday adaylığına başvurmadan önce onlarla toplantılar yaptım.Meral Akşener’e inandıklarını İYİ Parti iktidarında Türkiyenin iyi olacağını halkların kardeşliğinin gerçekleşeceğini ve aday adayı olmam konusunda da tam destekleri olduğunu ifade ettiler.

İktidar partisi ve onun payandası olanlar ülke kaynaklarını heba ettiler.Miras yediler gibi bu halkın malını kullandılar.Yeşil sermayeyi oluşturdular.Siyasal İslamcıları yeşerttiler.Sosyal adaletin makarna dağıtmak olduğunu vatandaşın hafızasına nakış nakış işlediler.

Artık ülkemizin geleceği için siyasal İslamcılara dur demenin zamanı gelmiş ve geçmektedir.

Meral Akşener’inde ifade ettiği gibi milletimiz kararmakta olan ufkumuzu “İyilik Güneşi” ile aydınlatarak ileriye bakmaya devam etmek niyetini açıkça beyan etmektedir.

Özgür,güvenli,hukukun üstünlüğünü ön planda tutan komşuları ile barış içerisinde,istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip uluslar arası platformda saygın,milleti ile barışık,ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve geleceğine umutlu bakan eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayali ile kurucu üye,genel idare kurulu üyesi ve şimdide milletvekili aday adayı olma kararı aldım.”

Kaynak : Medya Siyaset

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Olağanüstü güncel, gerçek vatansever, muhteşem ve mükemmel söylemler. Çok değerli, genç ve güzel milletvekili adayı sayın Elmas Giragos’u en iyi dilekler, yürekten duygular, içten sevgiler ve derin saygılar ile kutlamak gerek. Bahtı, yolu ve şansı açık, başarısı büyük olsun,