ALTIN 392,15
DOLAR 6,8664
EURO 7,7523
BIST 1,1283

HDP’lilerle,AKP’li Keskin Belediye Başkanı Aynı Şeyleri Söylüyor

05.03.2019
A+
A-
HDP’lilerle,AKP’li Keskin Belediye Başkanı Aynı Şeyleri Söylüyor

Kırıkkale’nin Keskin ilçesinin AKP’li mevcut belediye başkanı ve adayı Dede Yıldırım skandal sözlere imza attı.Dede Yıldırım “Ermenilere soykırım yapıldığını iddia ederek özür diledi”.


AKP’li Keskin Belediye başkanı Dede Yıldırım’ın 2015 yılında bir açık hava toplantısında yaptığı konuşmada Ermenilere Soykırım yapıldığını iddia ettiği ortaya çıktı.Yerel bir haber kanalının yayınladığı video’da Yıldırım’ın “Dünyanın çeşitli şehirlerinde 1915 olayları, yani Ermeni katliamı olarak bahsediliyor bu da Türkiye’nin bir ayıbı ama bizler yaşamadık sizler yaşamadınız,yapanlar yanlış yapmışlar tabi ki özür dilenmesi lazım, ben de özür diliyorum.” İfadelerini kullanması parti tabanında büyük tepki yarattı.

www.medyasiyaset.com haber merkezinden Volkan Can’ın ulaştığı AKP Kırıkkale il başkanlığından adının açıklamasını istemeyen bir yönetici “Konudan sizlerin araması ile haberim oldu,bu kabul edilebilir bir açıklama değil,Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımızın açıklamaları ortada,Ermeni soykırımı iddiaları kabul edilemez,Dede Yıldırım haddini aşan bir açıklamada bulunmuş,bu partimizin görüşü değildir,kendisini bağlar” ifadelerini kullandı.

AKP’Lİ BAŞKAN,HDP İLE AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR

AKP’li belediye başkanı Yıldırım’ın “Ermeniler soykırım yapılmıştır,özür diliyorum” açıklaması akıllara HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Biz hiç tereddüt etmeden Ermeni soykırımının gerçekliğini kabul ediyoruz. Kürtlerin de herkesin de rolü olmuştur bu soykırımda. Ama siyasi irade Enver Paşa ve Talat Paşa’nın başını çektiği İttihat ve Terakki’idir. Madem Osmanlı’nın bütün mirasını sahipleniyorsanız çıkın bunu da sahiplenin. Öyle değilse de bu acı ile yüzleşilsin” ifadelerini akla getirdi.

AKP’li başkanın HDP’lilerle aynı söylemde bulunmasına Cumhur ittifakının ortağı MHP Genel başkanının ne cevap vereceği merak konusu oldu.

 

Vatandaş Yazıyor Haber
Vatandaş Yazıyor Haber
Vatandaşın Sesi Olan Haber Merkezi
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.