ALTIN 392,71
DOLAR 6,8664
EURO 7,7552
BIST 1,1291

İYİ Partide Aday Açıklama Krizi

02.12.2018
A+
A-
İYİ Partide Aday Açıklama Krizi

Yerel seçimler yaklaştıkça partilerde tek tek adaylarını açıklamaya başladı.AK parti ve MHP peşi sıra adaylarını açıklarlarken İYİ Partide 2, CHP’de henüz 6 adayın ismi belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde grup toplantısında İYİ Parti lideri Meral Akşener Balıkesir büyükşehir belediyesine milletvekili İsmail Ok’un aday gösterildiği açıklamıştı.

İYİ Partinin büyükşehirlerde CHP ile ittifak yapılmadığı taktirde milletvekillerinden aday göstereceği iddia edildi.İstanbul için genel başkan yardımcısı Ümit Özdağ’ın adı geçerken İzmir içinde  diğer genel başkan yardımcısı,İzmir milletvekili Aytun Çıray’ın yada GİK üyesi ve Akşener’in baş danışmanı Taylan Yıldız’ın aday gösterilebileceği siyasi kulislerde konuşulmakta.

İYİ Parti Bursa Büyükşehir belediye başkan adayı olarak da genel başkan Meral Akşener’e yakınlığı ile bilinen Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ‘nun adı geçerken dün yerel bir haber sitesine açıklamada bulunan Tatlıoğlu Bursa Adayının Prof. Dr. Emin Balkan olduğunu açıkladı.

Açıklamanın ardında İYİ parti  karıştı.Belediye başkan adayının  isminin, 9 Aralık’ta Bursa’ya gelmesi beklenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından törenle açıklanacağı söylenmesine rağmen Tatlıoğlu’nun açıklamasına partililer sert tepki gösterdi.

İsmail Tatlıoğlu geçtiğimiz günlerde de 24 Haziran seçimleri sonrası paylaştığı tweetle İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’i kast ederek “Madam” diyen ve Afyon’da gerçekleşen çalıştayda Meral Akşener’in “Bu tweeti atarak bana hakaret eden kişiye neden tavır almadınız?” diyerek partililerine tepki gösterdiği, ,seçimlerde Bursa 2.Bölge 3.sıra milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen,Yeniçağ gazetesi köşe yazarı Adnan İslamoğulları ile bir sohbet ortamında aynı karede fotoğraf çektirmiş bunu da sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Levent Özkan

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.