ALTIN 279,65
DOLAR 5,8603
EURO 6,5368
BIST 97.324

İYİ Partide Neler Oluyor

02.07.2018
A+
A-
İYİ Partide Neler Oluyor

Seçim sonuçlarının belli olması ile birlikte CHP ve İYİ Partide hareketli saatler yaşanmaya başlandı.CHP’de seçimin başarısızlığının faturası Kılıçdaroğlu’na kesilip istifası istenirken Kılıçdaroğlu istifa etmeyeceğini belirtip,sert eleştiriler getirenler hakkında disiplin soruşturması açtırdı.

İYİ Partide Yusuf Halaçoğlu’nun Meral Akşener’i eleştiren zehir zemberek yaptığı açıklama sonrası da parti içinde ileri ki günlerde hareketli saatlerin yaşanacağı gözüküyor.

İYİ Partide yaşanan gelişmelerle ilgili Medya Siyaset Sitesinde dün yapılan haberde bütün bu gelişmelerin arkasında genel başkan yardımcısı Ümit Özdağ’ın olduğu iddia edildi.

Haberde  Ümit Özdağ,meclis açıldıktan sonra Meral Akşener’in genel başkanlığını tartışmaya açarak olağanüstü kurultay toplayıp genel başkanlığa aday olacağı iddiasına yere verildi.

Medya Siyasette yayınlanan haber şöyle:

“Kuruluşundan 8 ay geçmeden, devletten tek kuruş maddi yardım almadan seçimlere giren,havuz medyanın ambargo uyguladığı İYİ Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’e seçim sonuçları ile ilgili parti içinden ilk eleştiri geçtiğimiz günlerde Yusuf Halaçoğlu ’ndan  geldi.

Halaçoğlu seçimden iki gün sonra basın toplantısı düzenleyen Meral Akşener’in açıklamaları ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Akşener ve parti yönetimini eleştirdi.

Yusuf Halaçoğlu Akşener’i kast ederek “Cumhurbaşkanı olacağım diye çıkıp %7 oy aldınız.Bu başarı mı?” sorusunu yöneltti.

Halaçoğlu İzmir’den ev aldım bahanesi ile Kayseri milletvekili olmasına rağmen İzmir’den aday olmak istemiş ancak genel sekreter Dr.Aytun Çıray ve genel başkan yardımcısı Musavat Dervişoğlu’nun İzmir ilk sıradan aday gösterilmesi nedeni ile Kayseri’den tekrar aday olması yönünde ikna edilmeye çalışılmış ancak Halaçoğlu bunu kabul etmemişti.

Yine o dönemde kulislerden gelen haberlerde Halaçoğlu ile birlikte hareket eden Genel başkan yardımcısı Ümit  Özdağ ’ın parti yönetimine Halaçoğlu  İzmir’den aday gösterilmezse  , istifa ederim  tehdidinde bulunduğu , genel başkan Akşener’in gitmek isteyen gider sözü sonrasında bu ısrarından vazgeçtiği iddia edilmişti.

İYİ Parti kulislerinden sızan son haberlere görede  Halaçoğlu’nun Akşener’i eleştiren sözlerinin  arkasında Ümit Özdağ’ın olduğu,Özdağ’ın amacının cumhurbaşkanı adayı olması nedeni ile milletvekili olamayan Meral Akşener yerine grup başkanı olmaya çalıştığı bu yönde milletvekilleri ile gizli gizli görüştüğü ancak gereken desteği göremeyince grup başkan vekilliği için kulis yaptığı ve ekim ayında meclisin yeni yasama yılına başlaması ile birlikte Akşener’i itibarsızlaştırıp olağanüstü kurultayı toplayıp genel başkanlığa aday olmayı planladığı iddia edildi.”

 

Vatandaş Yazıyor Haber
Vatandaş Yazıyor Haber
Vatandaşın Sesi Olan Haber Merkezi
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.