ALTIN 392,15
DOLAR 6,8664
EURO 7,7523
BIST 1,1283

Türkçe Karakter Sorunu

10.09.2018
A+
A-
Türkçe Karakter Sorunu

A milli futbol futbol takımımız UEFA uluslar ligi organizasyonunda Trabzon’da Rusya milli takımı ile karşılaştı.

Rusya milli takımına karşı net gol pozisyonlarını değerlendiremedik ve neticede 2-1 mağlup olduk üzüldük keşke milli takımımız sahada daha hırslı ve mücadeleci takım oyunu oynayan bir anlayışla milli takım ruhunu sahaya yansıtabilmesini isterdik.

Rusya milli takımı hazır bir takım ev sahipliği yaptığı Dünya kupasında beklenenin hayli ötesinde  bitirdi çeyrek finalist olarak tamamladı ve bir çok oyuncusu milli takım formasını bırakma kararı verdi bu açıdan baktığımızda Rusya futbolu’nun bizim Türk futbolundan pek bir farkı yok onlarda da kaliteli bir jenerasyon gelmiyor, bizde de maalesef aynı sorun var altyapı’dan kazanılan yetenekli stoperler,bekler yetişmiyor.

Lucescu Milli takımı gençleştirmek istiyor ,bende bir futbolsever olarak Milli takımın genç ve dinamik bir kadroya sahip kolej takımı olmasını isterim.Okay Yokuşlu,Cengiz Ünder,Yunus Mallı gibi oyuncuları tercih eden lucescu genç oyuncuları takımın kemik oyuncusu yapmak istiyor bu tabi zamanla olacak bir şey önümüzdeki maçlarda Lucescu’nun teknik ve taktik anlayışı Milli takımımızı başarıya ulaştıracak mı bunu zaman gösterecektir.

Sahada her ne kadar milli takım ruhunu göremedik diye üzülsekte  maalesef tribünde de milli ruh yoktu. Trabzonlu futbolseverler ayağa kalkmayan Fenerli olsun! gibi Trabzonspor taraftarı tezahüratları atarak adeta milli birliği ve bütünlüğe zarar vermiştir daha vahim olan ise  Türk futbolu’nun uluslararası bir organizasyonda itibarını zedeleyecek ingilizce bir pankart asılıp TFF’den “Birlikte paylaşalım, sonsuza dek utanalım. Şike, TFF tarafından destekleniyor” .sözleriyle bu pankartla Fenerbahçe ve 3 Temmuz kumpasına göndermede bulunulmak istenmiş.

Bende sözlerimi Spor yazarı Tamer Bağlan’ın sözleriyle alıntı yaparak bitirmek istiyorum ‘ Ve asla unutma, sana biri “şike” derse ya ne şikesi, memleket elden gidiyor” sözünü hatırlatacak ya da “Evet Fenerbahçe’nin şikesi var, ancak sadece Türkçe karakter sorunu olduğunda” diyeceksin.

Cevat Baran Çaydaş

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.