ALTIN 309,44
DOLAR 6,0640
EURO 6,5713
BIST 7,8852

Türker Ertürk :Ermenilerin Acı Çektiği Doğru Ama Bunun Suçlusu Osmanlı Türkü Değil

24.04.2018
A+
A-
Türker Ertürk :Ermenilerin Acı Çektiği Doğru Ama Bunun Suçlusu Osmanlı Türkü Değil

24 Nisan 1915 yılında Türklerin Ermenilere karşı yaptığı iddia edilen sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili açıklamalarda bulunan emekli Amiral Türker Ertürk,Ermeni Soykırımı iddialarının emperyalist bir yalan olduğuna vurgu yaparak Ermenilerin o dönem acı çektiğinin doğru olduğunu ancak bunun suçlusunun Osmanlı Türkü olmadığını dile getirdi.

Türker Ertürk ‘ün sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Anadolu’nun kadim halklarından olan Ermeniler 103 yıl önce emperyalizm tarafından kandırıldılar, vaatlerle aldatıldılar ve bin yıldır barış içinde birlikte yaşadıkları Türkleri ve Müslümanları arkadan vurdular ve sonrasında istenmeyen şeyler oldu.

Ermenilerin acı çektiği doğru ama bunun suçlusu Osmanlı Türkü değil. Onu gizli emellerine alet eden ve kandıran Batı’dır. Şimdi Ermeniler emperyalizmden pisliklerini temizlemesini, destek vermesini istiyor. Bu yüzden Ermeniler travmalı ve tarihsel gerçeklik peşinde değiller. Bu nedenle bu işten nemalanan Ermeni diasporası ve Ermenistan asla masaya oturmak, tarihi hakikatleri araştırmak ve hukuk mücadelesi içine girmek istemez. Çünkü girerse buradan galip çıkamayacağını bilir.

Emperyalist bir yalan olan Ermeni soykırımının tanınması 3T’nin ilk aşamasıdır. Sonraki safhalar ise tazminat ve toprak talebi olacaktır. Daha önce de bu yalanın savunucularına karşı kullandığım sözlerimi yineliyorum. Sizinkileri bilemem ama  bizim atalarımız soykırım gibi bir şerefsizlik yapmadı!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.